photo5368586804082617188

photo5368586804082617188

Зустріч з НВП "Хартрон-ЮКОМ"

З метою поліпшення професійної підготовки майбутніх фахівців з урахуванням реальних вимог виробництва і для організації спільних робіт, 6 листопада 2019 року була проведена зустріч представників інституту Інформатики і радіоелектроніки Національного університету "Запорізька  політехніка" з провідними фахівцями підприємства НВП "Хартрон-ЮКОМ". У заході від НВП "Хартрон-ЮКОМ" взяли участь генеральний директор О.В. Романовський і головний конструктор М.В. Єфименко. НУ "Запорізька політехніка" представляли директор інституту Інформатики і радіоелектроніки проф. Д.М. Піза і завідувач кафедри комп'ютерних систем та мереж Р.К. Кудерметов.

Учасники зустрічі висловили розуміння, що спостережуваний прогрес в ряді наукомістких галузей (мікро-, наноелектроніка, робототехніка, зв'язок), які є базовими технологіями для космічної галузі, дозволяє значно скоротити терміни і витрати на створення сучасних супутникових інформаційних систем. Одним із трендів в сфері космічної діяльності сьогодні є створення категорій малорозмірних космічних апаратів, зокрема мікро-, нано- та навіть піко-супутників, супутників стандарту "CubeSat", за допомогою яких можна створювати розподілені космічні інформаційні системи. Разом з ефективністю таких супутників, яка обумовлена малою масою і короткими термінами створення, істотно знизилися витрати на інфраструктуру виробництва і випробувальних робіт. Ці фактори дозволяють створювати малорозмірні супутники студентськими колективами, що, в свою чергу, наближає до реальності процеси навчання студентів основам проектування і управління в космічній галузі.

З урахуванням цих світових тенденцій, необхідністю продовження розвитку космічної галузі в Україні, технічного потенціалу та величезного досвіду розробки ракетних і космічних систем різного призначення НВП "Хартрон-ЮКОМ", значного наукового потенціалу НУ "Запорізька політехніка" і багаторічного співробітництва між ними з різних тематик, учасники зустрічі обговорили можливі перспективи кооперації зі створення студентського нано-супутника в НУ "Запорізька політехніка".

 

Unsupported Browser!

Please use Opera, Chrome or Firefox